מכונות אוטומטיות

מה בין מכונות אוטומטיות והוזלת מחירים?

העולם שלנו הוא עולם מידי. אנחנו מחפשים אחר מילויים מידיים של סיפוקים רגעיים והסבלנות שלנו הולכת ופוחתת. מזון מהיר, ביצוע פעולות מורכבות בתוך זמן קצר,בשביל זה יש לנו מכונות מזון אנשים מחפשים היום מסרונים מתומצתים במקום שיחות נפש ועוד כהנה וכהנה סממנים הופכים את העולם למקום מהיר הרבה יותר. מגמה שמתחברת למגמה המהירה והמידית היא גם כזו של עצמאות. אנחנו יכולים לשלם את החשבונות בכוחות עצמנו באינטרנט ועושים פעולות רבות שבעבר דרשו מאתנו מגע עם עובדי ציבור או נציגי מכירות.
 

מגמות קשורות
שתי המגמות הללו קשורות זו בזו והן אומרות הרבה על העולם שבו אנו חיים. מוצר שמיטיב לשקף את המגמה הזו הוא מכונות אוטומטיות. המכונות האוטומטיות מאפשרות לנו לבצע בכוחות עצמנו פעולות שבעבר דרשו מאתנו אינטראקציה אנושית. רכישת כרטיסים לרכבת או לאוטובוס, רכישת בקבוקי שתייה, כריכים וחטיפים ועודשורה של פעולות שבעבר לקחו יותר זמן וחייבו אותנו לתקשר עם אנשים סביבנו. המציאות הזו יצרה מצב שבו אנחנו מדברים עם מכונות הרבה יותר מאשר בעבר.
 

לגלריית מכונות אוטומטיות
 

עלות מול תועלת
נשאלת השאלה האם מכונות אוטומטיות מסייעות לנו יותר מאשר פוגעות. התשובה, כצפוי היא מורכבת ותלויה בכמה היבטים. ניתן לומר כי המכונות האוטומטיות מגבירות את תחושת הניכור ומקטינות את האינטראקציה הבינאישית שלנו עם הסביבה. היעדר קשר אנושי וחום אנושי הם מסימני ההיכר הבולטים של החברה שלנו והם ידועים כמגבירים את תחושת הניכור. מצד שני יש לשאול עד כמה האינטראקציה עם נהג האוטובוס היא חשובה לפיתוח העצמי שלנו.
 

ייעול
מן הצד השני ברור כי מכונות אוטומטיות מייעלות ומזרזות תהליכים שבעבר לקחו לנו זמן רב. בזכות המכונות האוטומטיות העלייה לאוטובוס היא מהירה יותר, מה שמשפר את זמן ההמתנה בכל תחנה ומייעל את השימוש באוטובוסים. גם ברכבות, שימוש במכונות אוטומטיות חוסך זמן רב ומאפשר לנו לרכוש כרטיסים במהירות רבה יותר. היבט נוסף שיש לקחת בחשבון הוא החיסכון הכלכלי.בשל העובדה שהמכונות מקטינות את השימוש בכוח האדם, הן מאפשרות הוזלה של העלויות ושל המחיר לצרכן.
לסיכום, אוטומציה מאפשרת לנו לקנות מהר, בקלות ובמחיר נוח יותר. לגבי האינטראקציה החברתית, נראה שכדאי להשקיע באינטראקציות משמעותיות יותר ומעצימות יותר.
 

מי שקרא את המאמר התעניין גם במכונות מזון
תקראו גם מתכון מנצח לפלאפל

03-6835874

050-5720244